Świat Mistrza Beksińskiego - koncert + wystawa

24 września 2022, sobota

unnamed.jpg

Organizator

Fundacja Beksiński
Fundacja Beksiński formalnie działa od 2006 roku. Jej założyciele Państwo Janusz i Ewa Baryccy znali się osobiście z artystą oraz jego rodziną od kilkudziesięciu lat. Pierwszą wystawę Beksińskiego zorganizowali w 1987 r. jako osoby prywatne zafascynowane jego twórczością. Przez lata znajomości zgromadzili dziesiątki godzin unikalnych materiałów video -osobiście nakręconych wywiadów z artystą i rozmów o sztuce i życiu. Od 2006 roku Fundacja zajmuje się promocją sztuki Beksińskiego poprzez organizację wystaw, koncertów a także prowadzi wykłady multimedialne dla szkół w celach edukacyjnych.

Kontakt:
www.beksinski.com.pl
fundacja@beksinski.com.pl
fundacjabeksinski@gmail.com
tel: 501 138 329, 501 138 359, 604 295 99

Wydarzenie artystyczne Świat Mistrza Beksińskiego stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa. Organizowane jest przez Fundację Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke.
Stąd też pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką, co daje widzowi możliwość pogłębionych wrażeń emocjonalnych. Koncert składa się z dwóch części.

Program koncertu:
- w części pierwszej koncertu usłyszymy utwór współczesny “Sine Titulo” specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego Szymona Sutora,
- w drugiej część koncertu usłyszymy "Requiem" - A. Schnittke połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki.

Dodatkowo w “Łączniku” pomiędzy Spodkiem a Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można zobaczyć wystawę oryginalnych specjalnie wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Koncert “Świat Mistrza Beksińskiego” jest przeżyciem niezwykle wciągającym i emocjonalnym. Zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Jest to wydarzenie inne niż wszystkie, promujące jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, a także promujące muzykę współczesną jednak podaną w taki sposób który jest bardzo atrakcyjny dla odbiorcy. Dodatkową atrakcją i dopełnieniem koncertu jest wystawa obrazów artysty, którą widzowie mogą oglądać przed koncertem oraz po jego zakończeniu.