XXVI Ogólnopolskie Targi Edukacja 2024

19 marca 2024, wtorek - 20 marca 2024, środa

targiedukacja.JPG

Organizator

Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności Wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS (Fundacja VIRIBUS UNITIS).

Kontakt: Mateusz Matysiewicz
Biuro Organizacyjne XXV Ogólnopolskich Targów „EDUKACJA 2023"
40-049 Katowice, ul. Kościuszki 6
(32) 209 17 01
Mail: targi@fundacja.katowice.pl

Każdego roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności województwa śląskiego. Odwiedza nas kilka tysięcy młodych ludzi i nauczycieli zainteresowanych wiedzą w zakresie poznawania możliwości edukacyjnych w kraju i zagranicą.

Główną grupą docelową są uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci i doktoranci oraz ogólnie młodzież w wieku 16-26 lat, a także nauczyciele. Wstęp na targi jest wolny i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, co dodatkowo poszerza grono potencjalnych uczestników. 

Wśród kilkudziesięciu wystawców są natomiast uniwersytety, uczelnie i szkoły wyższe, oraz placówki edukacyjne, czy niezależne instytucje działające na polu edukacyjnym, z całej Polski, głównie z naszego województwa. Przedstawiają one aktualną ofertę edukacyjną i umożliwiają nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyszłymi uczniami, bądź klientami.

W ramach wydarzeń towarzyszących targom odbędzie się Salon Edukacyjny i Salon Funduszy Europejskich. Zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Ich tematyka będzie obejmować rynek pracy, edukację i pracy
za granicą, planowanie kariery zawodowej i naukowej czy spotkania z doradcami zawodowymi.

Fot. Pexels.com