Zakopower

11 października 2024, piątek

Zako_1200_800 (002).jpg

Bilety

Bilety od: 146,65 zł

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Początek wydarzenia o godz. 19.

Organizator

PARAM Sp.j.
Ul. Mokotowska 51/53 lok. 58
00-542 Warszawa

ZAKOPOWER to, ujmując skrótowo, folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. które równoważy groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań, natomiast twarzą i niepodrabialnym głosem zespołu jest  Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Koniec 2022 roku to premiera długo wyczekiwanego albumu “Widzialne | niewidzialne”, w którym zespół zdradza nowe inspiracje muzyką świata, podkreślając przy tym swoją podhalańską tożsamość. Otwiera się także na współpracę z innymi artystami jak np. Katarzyna Nosowska, Ralph Kaminski, Igor Herbut i Bela Komoszyńska.

Zespół Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą „Music Hal” wydaną w 2005 roku, znakomicie przyjętą przez publiczność (złota płyta).  Druga płyta zespołu „Na siedem” (2007) rozeszła się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy (nagroda Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk). Trzeci album – „Boso”, to wielki sukces zespołu: trzy FRYDERYKI, Złota Superpremiera na Festiwalu w Opolu, POTRÓJNA PLATYNA za sprzedaż, a singiel „Boso” długie miesiące pozostawał na 1. miejscu większości list przebojów. Czwarty album studyjny „Drugie pół” (2015) – to wzbogacenie sprawdzonego już „zestawu” o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra. Niedługo po premierze album osiągnął status złotej płyty. Album Zakopower i Atom String Quartet (2017) album to efekt zwrotu do źródeł, czyli kultury ludowej we współpracy z kwartetem Atom.

Góralski trzon zespołu nie zarzucił pasji do muzyki ludowej, czym się zajmował na długo przed powstaniem Zakopower. W dalszym ciągu promują kulturę skalnego Podhala w kraju i na świecie.

Koncert zostanie poprzedzony kampanią społeczną  „Wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa”.

×