ZWIEDZANIE SPODKA

14 sierpnia 2022, niedziela

spodek małe .jpg

Organizator

PTWP Event Center

LISTA ZAMKNIĘTA - mamy już komplet chętnych na zwiedzanie.

SPODEK OD KULIS - wraca zwiedzanie SPODKA, obiektu będącego ikoną nie tylko miasta Katowice, ale również polskiej architektury modernistycznej. Symbolu największych wydarzeń muzycznych, sportowych oraz imprez wystawienniczych, które zapadły w pamięci każdemu, kto miał okazję wziąć udział w wielkich wydarzeniach i odwiedzić Spodek.

To w Spodku polscy siatkarze zostali mistrzami świata, koszykarki i lekkoatleci mistrzami Europy, hokeiści ogrywali Rosjan, a wielu innych sportowców i setki tysięcy kibiców przeżywało niezapomniane chwile. Właśnie w Spodku koncerty grała Metallica, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, The Cure, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Mike Oldfield, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode czy Korn.

Zapraszamy chętnych do poznania uroków Spodka, miejsc na co dzień niedostępnych. Przygotowaliśmy specjalną trasę zwiedzania, pełną historycznych ciekawostek i anegdot.  Podczas zwiedzania pokażemy obiekty sportowe Spodka oraz  halę główną wraz z zakamarkami. Zwiedzający dowiedzą się gdzie chowana jest scena i jak działają wysuwane sektory. Odwiedzą pokój VIP, w którym zazwyczaj odpoczywają ważne osobistości biorące udział w  wydarzeniach odbywających się w Spodku. 

Ze względów bezpieczeństwa trasa zwiedzania nie obejmuje stropu Spodka oraz dachu.

Planujemy dwie grupy (do 35 osób każda) o godzinie 10.30 oraz 12.30.
Zwiedzanie tylko po wcześniejszej rezerwacji miejsca, w e-mailu prosimy podać liczbę osób i godzinę zwiedzania.
zwiedzanie@spodekkatowice.pl