Konkurs dla architektów

KONKURS ARCHITEKTONICZNY

PTWP Event Center - zarządca Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek ogłosił konkurs architektoniczny na przebudowę toalet publicznych w Spodku.

Do 31 lipca br. architekci mogli składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, którego organizatorem wykonawczym zostało  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice. Laureat głównej nagrody otrzyma 15 000 zł brutto oraz zaproszenie do udziału w negocjacji umowy na sporządzenie szczegółowego opracowania pracy konkursowej, w tym dalszych faz dokumentacji projektowej.

Konkurs na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku miał formułę otwartą. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można było składać do 31 lipca br. Wykonawcy spełniający kryteria określone w regulaminie zostali zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Na ich przygotowanie mieli czas do 18 września br.

Projektanci mieli zaproponować rozwiązania dla trzech typów istniejących w Spodku węzłów sanitarnych: toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Koncepcje musiały uwzględniać m.in. zapewnienie toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z odpowiednią dostępnością, miejsc przeznaczonych do przewijania i opieki nad niemowlętami, czy wydzielonych stanowisk do korzystania z toalet i umywalek przez dzieci.

Jednym z Partnerów przebudowy jest Roca Polska, firma która udostępni armaturę i biały montaż Do aranżacji wykorzystane zostaną produkty marki ROCA, m.in. misy WC, misy WC dla osób niepełnosprawnych, stelaże podtynkowe Duplo z przyciskami i umywalki z kolekcji Gap, Nexo, Debba lub Victoria, a także pisuary z kolekcji Chic i baterie umywalkowe z kolekcji Sprint-N. Łazienki w strefie VIP mają być wyposażone w sanitariaty należącej do Roca Polska marki LAUFEN.

Toalety w lustra wyposaży drugi z Partnerów – firma MCJ. Przedstawione koncepcje musiały uwzględniać wskazane w regulaminie produkty obu firm.

Zarządca obiektu jest otwarty na współpracę z innymi podmiotami, które chciałyby znaleźć się w gronie partnerów metamorfozy Spodka.

W skład Jury konkursu weszli przedstawiciele zamawiającego – Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA oraz Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center SA, a także architekci i członkowie SARP: Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice, Jacek Krych z pracowni JRK72, Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group i Stanisław Podkański, doradca prezydenta Katowic ds. architektury i urbanistyki, architekt miejski.

Laureat głównej nagrody otrzyma 15 000 zł brutto oraz zaproszenie do udziału w negocjacji umowy na sporządzenie szczegółowego opracowania pracy konkursowej, w tym dalszych faz dokumentacji projektowej. Dla autora drugiej najlepszej pracy konkursowej przewidziano 10 000 zł brutto, trzeciej – 5 000 zł brutto. Szczegółowe informacje dotyczące nagród zawarte są w regulaminie konkursu.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należało składać osobiście lub za pośrednictwem poczty albo firmy kurierskiej w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział Katowice, mieszczącej się przy ul. Dyrekcyjnej 9 (I piętro) w Katowicach.

Regulamin konkursu do pobrania TUTAJ

Informacja o konkursie znajduje się również na stronie SARP:
www.sarp.katowice.pl/Konkurs__772.html